Książka

Mój Paryż, moja miłość

„Paryż Pokochałam od pierwszego wejrzenia, mimo że on nie odwzajemniał mojego uczucia. Najpierw szydził ze mnie, młodej, naiwnej i niedoświadczonej łodzianki, która przyjechała do niego z pustym portfelem i głową pełną marzeń. Później traktował mnie bezlitośnie, skazując na łaskę i niełaskę nie zawsze miłych i uprzejmych paryżan. Ostatecznie jednak mnie zaakceptował i wziął pod swoje skrzydła. Dziś jak stare dobre małżeństwo czasami się kłócimy, często się nie zgadzamy i wytykamy sobie słabe strony, jednak zawsze potrafimy dojść do porozumienia. Bo Paryż bywa zmienny jak prawdziwa kobieta, raz zachwyca, innym razem rozczarowuje. Czasami urzeka, a kiedy indziej zawodzi i nie spełnia oczekiwań. Skrywa wiele sekretów, ale dzieli się nimi tylko z wybranymi. Chociaż ma wiele wad, potrafi oczarować i zawrócić w głowie. Brudne i tłoczne, lecz także piękne, tajemnicze i magiczne – takie jest miasto, w którym mieszkam już od kilkunastu lat. Bo Paryż, który kocham i o którym wam opowiem, składa się z przeciwieństw i właśnie dlatego jest wyjątkowy.”

Fragment książki „Mój Paryż, moja miłość”
Autor Paulina Wnuk – Crépy


 


 

Wszystkie prawa zastrzeżone, powyższy tekst nie może pyć powielany lub przekazywany w jakiejkolwiek formie, bez zgody wydawnictwa Pascal lub autorki.

Copyright by Paulina Wnuk Crépy

Copyright by Wydawnictwo Pascal

pascal


 

Jeśli jesteście zainteresowani kulisami powstawania książki, to serdecznie zapraszam do zapoznania się z wywiadem ze mną,  przeprowadzonym przez Justynę Holosyniuk, ekspertkę w dziedzinie Francji i języka francuskiego, autorkę popularnego bloga „Blog o Francji, Francuzach i języku francuskim”

 

wywiad