Gra w kolorowe kropki „Naciśnij mnie”

Udostępnij na:
Pierwszy raz zetknęłam się z książką «  Naciśnij mnie » u mojej francuskiej przyjaciółki. Książka natychmiast mnie zachwyciła, i gdy okazało się, że dostępna jest również, na polskim rynku, moja radość była ogromna. Książkę dla dzieci napisał i zilustrował Hérve Tullet, który sam jest ojcem trójki maluchów. Sprawił on, że między dziećmi a samą książką nawiązuje się interaktywna relacja. Maluchy, radośnie potrząsają, kręcą czy dmuchają na barwne ilustrację, i z ogromną ciekawością przewracają kolejne kartki. Koncepcja książki, wydaje się niezwykle prosta, a jednocześnie całkowicie magiczna dla najmłodszych. Na 56 stronach, swojej nietypowego dzieła, autor opowiada historię kolorowych kropeczek. Każda kartka przedstawia proste zadanie, które proponuje wykonać małemu czytelnikowi. Jak wielka radość i zdziwienie malują się na twarzach najmłodszych, gdy okazuje, się, że na następnej stronie, kropeczki ich posłuchały, i spełniły prośbę. Tak, więc wraz z dzieckiem, przekręcamy je w prawo, w lewo, do góry do dołu, i wykonujemy mnóstwo innych ruchów mających na celu przestawienie kropek. Zabawy przy tym, co niemiara, wśród dzieci i dorosłych. Książkę można zaproponować już dwuletnim maluszkom, gdyż zadania nie są absolutnie skomplikowane, a rozbudzą jego wyobraźnie.

Książka przetłumaczona została już na dwadzieścia cztery języki, i trafiła na listę bestsellerów „New York Times” Jej polska wersja, jest wyjątkowa, ponieważ oprócz tłumaczenia polskiego, wydawnictwo postanowiło zachować wersję francuską. Dlatego jest to „must have” każdego dwujęzycznego dziecka.


Również w Polsce „Naciśnij mnie” zdobyło wiele pozytywnych opinii, i renomowanych nagród, w tym wygrało prestiżowy plebiscyt na Najlepszy Produkt Roku, w kategorii Najlepsza książka dla dzieci.

Jeśli macie ochotę na wspaniałą zabawę w towarzystwie waszej pociechy, to musicie ją natychmiast zakupić. Miłej lektury.

Książke testowało dla Was szerokie grono, polsko – francuskich ekspertów 4 letnia Liliana, 3 letnia Camille, 5 letnia Line i roczna Ophelia, która bardzo chętnie naciskała paluszkami na kolorowe kropki

„Naciśnij mnie” autorstwa Hérve Tullet
Wydawnictwo Babaryba Maria Włodarska

Cena 26,99 zł
Comments 8
 • Potwierdzam genialna książka, polecam również "A gdzie tytuł?" tego samego autora.
  Polecam też, inną genialną książkę – WRÓG – Antywojenna książka dla dzieci i dorosłych napisana przez Davide'a Cali i zilustrowana (genialnie) przez Serge'a Blocha. Obowiązkowa lektura.
  pozdrawiam Agnieszka

 • gwarantuje Ci, że będzie zachwycony!

 • najwyższa pora Justyno!!!

 • O ludzie, jakie to fajne! 🙂

 • Dzięki za podpowiedź. Adaś niedługo dostanie 🙂

 • Książka świetna , też polecam 🙂

 • O ironio, ta książka jest często przeze mnie kupowana dzieciom znajomych czy przyjaciół, a jeszcze nie sprawilam jej własnej Córce ;). interesująca i na pewno twórcza książeczka 🙂

 • Widzialam ta ksiazke w hotelowej sali zabaw nad morzem i od razu mnie urzekla 🙂

Dodaj komentarz