Dzień Ojca w Paryżu – Top 5 pomysłów na spędzenie czasu

Udostępnij na:
Dzień Ojca we Francji, zbliża się wielkimi krokami. Już w niedzielę 21 czerwca, Francuzi zasiądą do wspólnego obiadu, a dzieciaki zasypią swoich tatusiów rysunkami i figurkami z plasteliny. Martin jeszcze nie wie, ale dostanie w prezencie od córeczki, recznie robiony breloczek do kluczy. Jednak, nie tylko dzieci ofiarują podarunki swoim ojcom. Również iż żony i partnerki, obdarują ich prezentami. Jednak alternatywą dla kolejnego krawata, koszuli, perfum czy płyty CD, może być oryginalne spędzenie czasu, z mężczyzną swojego życia. Tak więc drogi panie, jeśli szukacie pomysłu, to oto kilka moich propozycji, na oryginalny Dzień Ojca


1.Napoleon i Paryż, to nazwa jednej z najbardziej męskich ekspozcji mających miejsce w stolicy Francji. Muzeum Carnavalet, zachęca do obejrzenia wystawy, która ukaże nam jednego z największych dowódców w historii, z zupełnie innej strony. Napoleon, jako miłośnik Paryża, jego pasjonat, pragnący stworzyć ze stolicy Francji, stolicę świata. O wielu jego fascynujących przedsięwzięciach, dotyczących rozwoju miasta, dowiecie się właśnie z tej wystawy.
Muzeum Carnavalet
16 Rue des Francs Bourgeois
75003 Paris
2.Oryginalnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, może być również, spływ po paryskich kanałach. Nie musicie mieć żadnych uprawnień, wystarczą dobre chęci i zapał. Marin d’eau Douce, proponuje wam, wypożyczenie elektrycznej łódki, dzięki której będziecie mogli popłynąć kanałem l’Ourcq. Możecie zatrzymać się na piknik w okolicach Porte de la Vilette, aby skonsumować wsześniej przygotowane paryskie kanapki „jambon – beurre” i przegryść je korniszonami. Spływ elektrycznym statkiem, będzie nie tylko radością dla tatusiów, ale również ogromna atrakcją dla dzieciaków
Marin d’Eau Douce
37 Quai de la Seine,
75019 Paris

Moja rodzinka, na spływie!

3.Jeśli niektórzy tatusiowie, mają pasję i zdolności artystyczne to Draw Paris Tour, będzie dla nich wspaniałą atrakcją. To oryginalny i niepowtarzalny sposób na zwiedzenie stolicy, i spojrzenie na nią przez pryzmat, artysty malarza, który pokarze Wam zarówno najpiękniejsze miejsca warte wykonania szkicu, ale również pomoze owy szkic stworzyć, udzielając wielu cennych porad.
www.drawparis.com
4.Francja, to nie tylko wina, to również wyśmienite piwa, i wspaniałe browary, dlatego popołudniowe wyjście do piwiarni, na pewno uszczęśliwi niejednego tatusia. Paryż może pochwalić się, dużą ilością lepszych lub gorszych piwiarni, przyciągających amatorów tego trunku. Jednak za jedną z najbardziej „swojskich” gdyż sprzedających piwa z małych, lokalnych browarów, uważana jest La Fine Mousse.
La Fine Mousse
6 av Jean – Aicard
75009 Paris
5.La pétanque, czyli tutejsza gra w kule, uważana jest za jedną z najlepszych i najbardziej popularnych rozrywek, już od wielu pokoleń. Prawie dziesięć milionów Francuzów, deklaruje że „gra w kule” a okres wakacji, piekna pogoda i różowe, chłodne wino, sprawiają, że liczba ta się niemal podwaja. Będąc więc w Paryżu, można samemu zagrać, lub popatrzeć jak robią to „zawodowi” gracze. Najlepszym miejscem ,na grę w kule, jest skwerek w ogródkach Batignole, gdzie od samego południa, do późnej nocy, spotkać można grupy młodszych i starszych mieszkańców miasta, leniwie rzucających metalowymi piłeczkami.
Square des Batignolles
144 bis rue de Cardinet

75017 Paris


W niedzielę odbywa się również „Święto Muzyki”, które przybliżę Wam w jutrzejszym (sobotnim!) poście, i tym którzy aktualnie pzebywaja w Paryżu, lub właśnie sie tu wybierają na weekend, podam najlepsze adresy i miejsca darmowych koncertów w stolicy.

A teraz z okazji zbliżającego się Dnia Taty, idę wyprać koszule mojego męża!

Comments 2
  • Hej.dla mnie pomysl kulowej zabawy! Chciałabym kiedys spróbować…tutaj, w Hiszpanii to popularna rozrywka parkowa głównie emerytów…ale zawsze mnie fascynuje.

  • No rzeczywiście jest w czym wybierać. 🙂 U nas dzień taty jest chyba 23 czerwca . Pozdrawiam cię serdecznie. 🙂

Dodaj komentarz